Megosztás kikapcsolva
0
0
2 hete

A szezon tizenkilencedik versenyét, a mexikói nagydíjat 2018. október 28-án rendezték meg Mexikóvárosban. A pályán egy kör 4,304 km hosszú, a verseny 71 körös volt. A pole-pozícióból rajtoló Ricciardo elrontotta a startot, autója majdnem lefulladt, így a második helyről induló Verstappen és a harmadikról rajtoló Hamilton is megelőzte. A mezőny hátsó felében Ocon és Hartley ütköztek, mindkettőjüknek ki kellett állni a bokszutcába. Az ötödik körben motorhiba miatt Alonsónak fel kellett adni a versenyt. A 12. körben az élen haladók közül a két Mercedes versenyző cserélt először gumikat, Hamilton az 5., Bottas a 8. helyre állt vissza. A hazai pályán induló Pérez jó formában versenyzett, több látványos előzést is bemutatott, a 15. körben pedig Ericssont megelőzve a 7. helyre lépett előre. A 20. körben Verstappen, Hamilton, Ricciardo, Vettel, Bottas, Räikkönen és Pérez volt az első hét sorrendje. Kilenc körrel később Hamilton a szuperlágy gumijainak kopására panaszkodott. Sainz a 31. körben technikai okok miatt állt ki, Vettel pedig utolérte, majd a 34. körben meg is előzte Ricciardót és fellépett a harmadik helyre. A német versenyző a 39. körre utolérte az abroncsait teljesen elhasználó Hamiltont, akit aztán meg is előzött, miután a brit elfékezte az egyik kanyart és elhagyta a pálya vonalát. A 41. körben Péreznek fel kellett adnia hazai versenyét. Az 50. körre az élmezőnyből mindenki túl volt második kerékcseréjén is, Verstappen vezetett Ricciardo és Vettel előtt. A 62. körben Ricciardo motorhiba miatt a második helyről kellett hogy feladja a futamot. A futam hátralevő köreiben érdemi változás nem történt a sorrendben, Verstappen nyerte a mexikói nagydíjat Vettel és Räikkönen előtt. Pontot szerzett még Hamilton, Bottas, Hülkenberg, Leclerc, Vandoorne, Ericsson és Gasly. Hamilton ezzel az eredménnyel matematikailag is bebiztosította ötödik világbajnoki címét.