Megosztás kikapcsolva
0
0
1 hete

A világbajnokság kilencedik futamát, az osztrák nagydíjat 2016. július 3-án rendezték meg Spielbergben. A versenypályán egy kör 4,326 km, a verseny 71 körös volt.

A rajt után Räikkönen a 3. helyre jött fel, Hülkenberg visszaesett. A 3. körben Kvjat kiesett. A 20. kör környékén elkezdett szemerkélni az eső, ekkor a csapatok elkezdtek variálni a kiállásokkal és kerékcserékkel. A 27. körben Vettel defekt miatt megpördült és kiesett vezető helyről, az ultralágy gumi nem bírta a köröket. Dupla sárga zászló volt érvényben, ami alatt több pilóta is kiment kerékcserére, a rajt-cél egyenest sokáig takarították a gumitörmeléktől, ezért a biztonsági autó a boxutcán vezette keresztül a versenyzőket. Grosjean és Hülkenberg boxutcai gyorshajtásért 5 másodperces büntetést kapott. Magnussen szintén 5 másodperces büntetést kapott, mert védekezéskor egynél többször váltott irányt. A biztonsági autó kiállása után, a 32. körben az összesűrűsödött mezőnyben sok előzés történt. A 37. körben az első öt pilóta Rosberg, Hamilton, Verstappen, Ricciardo és Räikkönen volt. A Mercedes két pilótája kerékcsere után nem az első két helyre került vissza, Verstappen került az élre, aki a 8. helyről rajtolt. Räikkönen az 58 körben megelőzte a 4. helyen autózó Ricciardót. Massa a 65. körben kiállt, majd Alonso és Hülkenberg is követte. Rosberg és Hamilton kétszer is összeértek az utolsó körben, emiatt Rosberg a 4. helyre csúszott vissza az elsőről. Pérez szintén kiesett az utolsó körben.

Hamilton nyerte meg a futamot Verstappen és Räikkönen előtt. Negyedik lett Rosberg, ötödik Ricciardo.