Megosztás kikapcsolva
0
0
1 hete

A világbajnokság hatodik versenyét, a monacói nagydíjat 2016. május 29-én a monacói utcai pályán rendezték meg. A pályán egy kör 3,340 km, a verseny 78 körös volt.

A pilóták nem tudtak eleget gyakorolni a vizes pályán, ezért, és esős körülmények miatt biztonsági autó mögül rajtolt a mezőny. A biztonsági autó az első 7 kör alatt volt a pályán. Ricciardo a rajt után megtartotta első pozícióját. Magnussen rögtön lecserélte átmeneti gumikra az esőgumit. Palmer rögtön a 8. körben kisodródott. Többen is intermediate gumikra váltottak. A 11. körben Räikkönen a hajtűkanyarban falnak ütközött, az így leszakadó első szárnya akadályozta a továbbhaladásban, Grosjean később nekikoccant, amint a finn a boxba tartott. Hamilton a 16. körben megelőzte csapattársát, így feljött a 2. helyre. A Mercedes kérte Rosberget, hogy engedje el Hamiltont, mivel az angol sokkal gyorsabb tempóra volt képes. Magnussen és Kvjat kisodródtak a Rascasse-ban, a dán problémamentesen tovább tudott haladni, Kvjat inkább kiállt. A 24. körtől engedélyezték a DRS használatát. Hamilton a 31. körben vezetett a pályán, amikor kiállt száraz gumikért másodikként a mezőnyből. A pálya ekkor az ideális íven végig száraz volt. Rosberg, Vettel, Verstappen és Sainz is kiállt ekkor a mezőnyből kerékcserére: lágyat, ultralágyat és szuperlágyat tettek fel. Ricciardo a 32. körben úgy állt ki kerékcserére, hogy a csapat nem vitte ki a kerekeket, így 25 másodpercet veszített. Az ausztrál át akarta venni a vezetést Hamiltontól, de erre nem volt lehetőség a hiba miatt. Magnussen a 33. körben megcsúszott és a gumifalba állt, de folytatta a versenyt. Verstappen két körrel később beleállt a falba, a holland kiállt. Hamilton és Ricciardo élénk csatát folytattak az élen a verseny során. Wehrlein 10 másodperces büntetést kapott a biztonsági autós szakasz alatti gyorshajtásáért. Ericsson és Nasr egy csapatutasítást követően összeakadtak a Rascasse-kanyarban, Nasr autójával ezután gondok akadtak és a brazil kiállt. Az 55. körben Ericsson is feladta a versenyt.

Hamilton győzött végül Ricciardo és Pérez előtt. Negyedik lett Vettel, ötödik Alonso. Az első helyezett éppen a 2 órás határidő előtt futott be.