Megosztás kikapcsolva
0
0
1 hete

A világbajnokság negyedik versenyét, az orosz nagydíjat 2016. május 1-jén rendezték meg Szocsiban. A pályán egy kör 5,853 km, a verseny 53 körös volt.

Hamilton autójával ismét gondok adódtak, és a Q3-ba bár bejutott, nem tudott mért kört futni, ezért csak a 10. helyről rajtolt, míg a polet Rosberg szerezte meg. A verseny első köre során néhányan ütköztek és kiestek: Vettel autóját kétszer is meglökte a hazai pályán versenyző Kvjat hátulról, aki még csapattársának, Ricciardónak is nekiütközött. Vettel ezért az első éles kanyarban kisodródott, majd beleállt a gumifalba. Hülkenberg és Haryanto szintén ütköztek, ezért ők sem tudták folytatni a versenyt.

A 2. körben bejött a biztonsági autó, ekkor többen kiálltak a bokszba nem csak kerékcserére, hanem a balesetben leszakadó alkatrészek cseréjére is. A 4. körben kiment a biztonsági autó. Gutiérrez áthajtásos büntetést kapott az első körben okozott balesetért, Kvjat pedig 10 másodperces büntetést, amit a 9. körben a boxutcában letöltött. Később Sainz is szintén 10 másodperces büntetést kapott, pedig Nasr 5 másodperceset, amiért levágta az egyik kanyart. A 34. körben Verstappen kiesett a 6. helyről. Az utolsó körökre Hamilton már közelebb került Rosberghez, ám megelőzni már nem tudta.

A nagydíj győztese Rosberg lett, mögötte Hamilton és Räikkönen végzett, negyedik lett Bottas, ötödik pedig Massa. Bravúrnak számító hatodik, illetve hetedik helyezést ért el Alonso és Magnussen.